Uczestnictwo w organizacjach i projektach/Participation in organizations and projects

Uczestnictwo w organizacjach i projektach

red. Roman Wdowik

Działalność w ramach organizacji naukowych/Scientific societies:

CIRP (International Academy for Production Engineering) - Research Affiliate od 2016 do 2019, mentor: prof. dr hab. inż. Krzysztof Jemielniak.

- CIRP Winter Meetings in Paris (17 - 19 February 2016),

- CIRP Research Affiliate Workshop 2016 in Stockholm (13 - 14 June 2016) - training about constructive alignment,

- CIRP Winter Meetings in Paris (14 - 17 February 2017),

- CIRP Research Affiliate Workshop 2017 in Toulouse (3 - 4 July 2017),

- CIRP Research Affiliate Workshop 2018 in Aachen (11 - 12 July 2018) - Topic: How would google build a machine tool?,

ASME (American Society of Mechnical Engineers) - członkostwo od 2015 do 2016 r. (Member)

American Society for Research ASR - członkostwo od 2015 r. (Member)

International Association of Computer Science and Information Technology [IACSIT Mechanical Engineering Society (MES), IACSIT Applied Physics Society (APS)]członek Stowarzyszenia od 2014 r.

Polskie Stowarzyszenie Upowszechniania Komputerowych Systemów Inżynierskich ProCAx- członek Stowarzyszenia ProCAx od 2011 r., członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia ProCAx od 2013 r. (I kadencja), członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia ProCAx od 2016 r. (II kadencja), www.procax.org.pl.

Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Programowanie i Automatyzacja Obróbki/Tutor of Students' Scientific Group Programming and Automation of Machining - od/since 2009 do 2019. http://piao.portal2.prz.edu.pl

Działalność statutowa młodych naukowców/The statutory activity of young researchers at Rzeszów University of Technology:

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2012, prace rozwojowe pt. "Wykonanie prototypowych części z trudnoobrabialnych stopów na osnowie niklu z wykorzystaniem hybrydowej techniki wytwarzania- szlifowania ze wspomaganiem ultradźwiękowym", kierownik pracy.

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2013, praca badawcza pt. "Wykonanie prototypowego układu chłodzenia sonotrody oprawki narzędziowej przeznaczonej do realizacji procesów obróbki ze wspomaganiem ultradźwiękowym", kierownik pracy.

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2014,  praca badawcza pt. "Analiza szlifowania ceramiki korundowej i cyrkonowej ze wspomaganiem ultradźwiękowym (pomiary mikroskopowe)", kierownik pracy.

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2016,  praca badawcza pt. "Opracowanie wytycznych dla potrzeb czynności obsługowych i eksploatacyjnych wybranych obrabiarek do realizacji procesów obróbki ze wspomaganiem ultradźwiękowym", kierownik pracy.

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2017,  praca badawcza pt. "Chropowatość powierzchni po szlifowaniu ze wspomaganiem ultradźwiękowym materiałów kruchych", kierownik pracy.

Działalność Statutowa Młodych Naukowców 2018,  praca badawcza pt. "Badania w zakresie zjawisk fizycznych związanych z obróbką ceramiki inżynierskiej", kierownik pracy.

Projekty badawcze/Research projects:

Program Badań Stosowanych (2PBS) Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Projekt  "Technologia wysokowydajnej obróbki ze wspomaganiem ultradźwiękowym przedmiotów ceramicznych o złożonej geometrii"- wykonawca projektu, redaktor wniosku o projekt, od 2018 r. p.o. kierownika projektu

(kierownik projektu (project coordinator): Janusz Porzycki, DSc, PhD, Eng., Associate Professor)

Projekty europejskie/European projects

1. I-TRACE, Immersive TRAining for aerospaCE info

(kierownik projektu (coordinator): Maurizio Chiappa, kierownik zadań PRz (PRz coordinator): Prof. Romana Ewa Śliwa, DSc, PhD, Eng.)

2. DIG-MAN, Integration of digital tools into product development and manufacturing education info

(kierownik projektu (coordinator): ToÑu Leemet, PhD, kierownik zadań PRz (PRz coordinator): Roman Wdowik, PhD, Eng.)

Konsorcja naukowe/Scientific consortia:

Konsorcjum Naukowe Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytutu Energetyki Oddziału Ceramiki "CEREL" z Boguchwały i firmy EL-Automatyka z Rzeszowa - członek Rady utworzonego Konsorcjum.

Staże/Internships:

Nauka Staż Gospodarka - Regionalny program transferu wiedzy w strategicznych branżach Podkarpacia- stażysta/intern w/in IEn OC Cerel (www.cerel.eu) (1.01.2014 - 30.04.2014).

Post-doc:

Program im. Bekkera Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (Bekker Programme of the Polish National Agency for Academic Exchange), Project: Science internship for the investigations of digitalization in manufacturing (01.03.2019-01.06.2019).